14 . 12 . 2018
пошук робіт:         
 

Дипломна робота, курсова робота, виконання робіт.

Іслам як основа релігійної та соціокультурної спільності народів№ роботи: 603
розділ: Релігієзнавство
тип: Контрольна робота
об'єм: 11
винагорода автору: 80 грн

Зміст:

Вступ
1. Іслам як основа релігійної та соціокультурної спільності народів
2. Основні віровчення ісламу та його течії
Висновки
Список використаної літератури
Вступ

Іслам - виник на початку 7 століття на Аравійському півострові. Появі передували навчання ханифів - рання форма арабського монотеїзму. Послідовники ісламу - мусульмани. Засновник - Муххамед (Магомет) - глава першої мусульманської теократичної держави. У результаті арабських завоювань поширився на Ближньому і Середньому Сході, пініше на Далекому Сході, Південно-Східній Азії, Африці. Головні принципи викладені в Корані - зборах проповідей, обрядових і юридичних установлень, заклинань, молитов, повчальних розповідей і притч. Основний догмат - поклоніння єдиному богові - Аллахові і визнання Муххамеда посланником Алаха. Адам - єдиний первопредок усіх людей, усі люди брати. Ні розходження між політичною і релігійною сферами, між світським і духовним світом.
Основною метою даної роботи є розкриття ісламу як віровчення. Для досягнення поставленої мети в даній роботі необхідно було розвязати наступні завдання:
- дослідити актуальність даної теми;
- проаналізувати іслам як релігійної та соціокультурної спільності народів;
- охарактеризувати основні віровчення ісламу та його течії;
- систематизувати вивчений матеріал та зробити висновки.
Висновки
Іслам не створив церкви, він створив теократичну державу. Його вожді одночасно і політики і релігійні діячі і представники влади. Іслам став могутнім фактором формування в стислий термін такого феномена як "мусульманський світ" З невеликої групи семітських племен, нехай і маючих загальний культ (Каабу), виросла етнокультурна спільність на великій території з могутньою політичною структурою і високорозвиненою цивілізацією.
Іслам сьогодні - це одна з найбільш впливових світових релігій, що займає друге місце по чисельності послідовників (більш 1 млрд.) Розповсюджений на всіх континентах. У чому ж причина такої "популярності"? Учені виявляють 7 причин: 1) молодість ісламу (не вичерпав своїх можливостей); 2) життєвість і гнучкість релігії (вистояв, незважаючи на тривалу колонізацію східних країн, відсутня централізована організація духівництва, що дає оперативність при рішенні проблем); 3) тотальність ісламу (охоплення релігією всіх сфер життєдіяльності. Не тільки віра, але й економічний і соціальний пристрій, керування, родина, побут, тобто спосіб життя); 4) простота і приступність (догми менш складні, чим в інших релігіях); 5) фанатизм, войовничий характер (допомагає східним народам бороти проти колоніалізму); 6) ідея "завершення пророцтва" (Магомет був останнім посланником Бога на землі і приніс остаточну істину); 7) аутенічність особистості мусульманина (мусульмани всіх країн однакові).
   
Список літератури

 

 

© DIPLOMSERVIS.com.ua 2009-2016.