15 . 11 . 2018
пошук робіт:         
 

Дипломна робота, курсова робота, виконання робіт.

Сучасні нетрадиційні релігії№ роботи: 602
розділ: Релігієзнавство
тип: Контрольна робота
об'єм: 14
винагорода автору: 80 грн

Зміст:

Вступ
1. Загальна характеристика і класифікація нетрадиційних релігій
2. Причини появи нетрадиційних релігій
Висновки
ЛітератураВступ
За останнє десятиліття в Україні зявилися і розширили свій вплив нові релігійні рухи, організації і культи. У вітчизняній літературі вони одержали назву нетрадиційних релігій. На Заході, їх іменують "новими релігіями", вони почали виникати в 70-80-і рр. ХХ ст. За твердженням деяких експертів, там нараховується від 1500 до 5000 "нових релігій". Правда, багато хто з них являють собою перенесені на чужорідний ґрунт традиційні релігійні навчання Сходу.
У нашій країні поширення "нових релігій" почалося наприкінці 80-х рр. Багато хто розглядає їх як прояв іноземної духовної агресії.
Метою даної роботи є аналіз сучасних нетрадиційних релігій.
Завданнями роботи є наступні:
- дослідження актуальності теми;
- дати загальну характеристику нетрадиційним релігіям;
- розглянути класифікацію нетрадиційних релігій;
- причини появи нових релігій та їх поширення;
- зробити висновки по даній темі.

Висновки
Отже, однією з характерних рис, властивих майже всім нетрадиційним релігіям, є те, що вони формуються як різновид харизматичних культів, тобто на чолі знаходиться лідер, що наділений харизмом (від греч. charіsma - дарунок). Це особлива властивість особистості, що виділяє його із середовища інших. Воно є не стільки придбаним у процесі життєдіяльності, виховання й утворення, скільки милостиво дарованим йому. Зміст цього дарунка полягає в унікальному вмінні впливати на настрій і поводження інших людей і від імені Всевишнього учити їх праведного життя.
У науковій літературі дається докладна класифікація нетрадиційних релігій. Спеціалісти-релігієзнавці з усього різноманіття культів умовно виділяють пять їхніх різновидів:
1. Неохристиянські обєднання.
2. Сайєнтологічний напрямок.
3. Неоєрінталистські культи.
4. Сатанинські групи.
5. Релігійно-містичні культи.
Основний мотив звертання до нетрадиційних релігій полягає в тому, що людину не задовольняють відповіді і рішення, що даються офіційною ідеологією, будь те світської або церковної. Прихильники нетрадиційних релігій сподіваються, що пропоновані останніми утопічні програми сакрального удосконалювання людини і суспільства приведуть до чудодійного дозволу всіх труднощів сучасної цивілізації і насамперед невідкладно допоможуть їм.
   
Список літератури

 

 

© DIPLOMSERVIS.com.ua 2009-2016.