13 . 12 . 2018
пошук робіт:         
 

Дипломна робота, курсова робота, виконання робіт.

Релігії стародавньої Європи№ роботи: 597
розділ: Релігієзнавство
тип: Контрольна робота
об'єм: 14
винагорода автору: 80 грн

Зміст:

Вступ
1. Друїди і релігія кельтів
2. Германо-скандинавська релігія і міфологія
3. Вірування древніх словян
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Релігії стародавньої Європи є цінним надбанням та здобутком у системі світових релігійних знань, зважаючи на це дана тема є надзвичайно актуальною та цінною.
Основною метою даної роботи є розкриття особливостей релігій стародавньої Європи. Для досягнення поставленої мети в даній роботі необхідно було розвязати наступні завдання:
- дослідити актуальність даної теми;
- дослідити друїдів та релігію кельтів;
- охарактеризувати германо-скандинавську релігію та міфологію;
- вивчити вірування древніх словян;
- систематизувати вивчений матеріал та зробити висновки.

Висновки
Релігія займала одне з ведучих місць у суспільному житті кельтів. Доходячи часом до містицизму, вона міцно тримала свідомість усіх віруючих і робила їх гнучким матеріалом у руках правлячих шарів. Релігія дала паростки у всілякі культи, обряди, звичаї, традиції, міфи й епос.
Дуже зручна релігія. Як інакше можна керувати варварами? Ніяк! Людська сила може викликати опір, мудрість - любов узагалі не годиться для керування древніми народами. А от Бог, носій нескінченної могутності, розуму і любові (в особі друїдів), будучи до того ж невидемим обєктом поклоніння протягом багатьох поколінь, для цієї мети дуже підходить. Адже вірити може кожний. Будь-яке благо - від Бога, як же не поклонятися хоча б за це? Однак не можна вимагати зверхприродного. Але Бог може допомогти досягти цього - потім зменшення зла, посилення добра і прозріння - але знов-таки не у всіх, а лише в друїдів.
Східноєвропейські германці вже в 4-5 століттях нашої ери почали приймати християнство, найчастіше в Аріанській формі, але на практиці в них виходило двовірство або чисте язичнецтво - на відміну від франків і саксів правителі не боролися з язичництвом настільки активно, тому що не залежали від церковної адміністрації, тому що були кочівниками, що зберігали родовий лад.
Древні словяни поклонялися стихіям, вірили в споріднення людей з різними тваринами, приносили жертви божествам, що населяють усіх навколо. Кожне словянське племя молилося своїм богам. Єдиних для усього словянського світу представлень про богів ніколи не існувало: оскільки словянські племена в дохристиянський час не мали єдиної держави, вони не були єдині у віруваннях. Тому словянські боги не звязані родинними відносинами, хоча деякі з них і дуже схожі один на одного.
Потрібно відмітити. Що спільними рисиха майже всіх релігій стародавньої Європи є наявність великої кількості богів, які в першу чергу були повязані з силами природи.
   
Список літератури

1. Токарев С.А. Религии в истории народов мира. - М.: Политлитература, 1976.
2. Мифологический словарь / Глав, редактор Е.М. Мелетинский. -М.: Сов. энциклопедия, 1990.
3. Энциклопедия для детей/ Глав, редактор М.Д.Асёнова. - М.: Аванта, 1997.- Т.6., 4.1: Религии мира.
4. Костомаров М. Словянська міфологія. - К.: Либідь, 1989.
5. Моця О., Ричка В. Київська Русь: від язичництва до християнст¬ва.-К.: Глобус, 1996.
6. Митрополит Іларіон. Дохристиянські вірування українського на¬роду. - К.: Обереги, 1994.
7. Релігієзнавство Підручник - За. ред. Бублика С.А. К. 1999
8. Лубський В. І. Релігієзнавство. К. 2001
9. Релігієзнавство: Підручник / Титова А. Д. К.: - 2004
 

 

© DIPLOMSERVIS.com.ua 2009-2016.