28 . 03 . 2024
пошук робіт:         
 

Дипломна робота, курсова робота, виконання робіт.

Рекреаційна функція туризму



№ роботи: 2234
розділ: Готельно-ресторанна справа
тип: Курсова робота
об'єм: 48
винагорода автору: 250 грн

Зміст:

ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ ТУРИЗМУ1.1. Сутність визначення «рекреаційна діяльність»
1.2. Рекреаційна функція туризму
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ РЕКРЕАЦІЙНОГО ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ
2.1. Сучасний стан і розвитку туристичної галуззі України
2.2. Аналіз рекреаційних зон України
2.3. Проблеми розвитку рекреаційного комплексу України
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ
3.1. Перспективи та напрями розвитку рекреаційного туризму в Україні
3.2. Зарубіжний досвід організації надання рекреаційних послуг та його імплементація в Україні
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

ВСТУП
Відо мо, що на сьогодні рекреація та туризм є одним з найприбутковіших видів бізнесу у світі. Цей сектор останнім часом стає дедалі важливішим у структурі національних економік, і розвивається дуже швидкими темпами, в країнах що надають розвитку рекреації та туризму пріоритетного значення, ця сфера послуг зростає набагато швидше, стаючи не тільки дедалі значимішою частиною національних економік, але й найважливішим наповнючем державної скарбниці.
Отже, цілком природно, що рекреація і туризм не можуть бути пріоритетною сферою перспективного розвитку будь-якої сучасної держави, якщо вона має необхідний для цього природо-ресурсний потенціал та здатна забезпечити для досягнення цієї мети підвищення інвестиційної активності, реалізацію стратегічного сценарію підвищення конкуренто здатності рекреації і туризму як сектору національної економіки на внутрішньому та міжнародних ринках рекреаційних та туристичних послуг.
Сутністю рекреаційної функції туризму є фізіологічна та психологічна релаксація людини. Вона знаходить своє вираження у відновленні під час туристичної поїздки фізичних сил людини, її оздоровленні, набутті нових вражень та відчуттів.
За своїм туристично рекреаційним потенціалом Україна має всі можливості стати туристичною державою світового рівня. Розширення міжнародних звязків відкриває нові шляхи для просування національного туристичного продукту на світовому ринку, залучення до світового інформаційного простору, передового досвіду організації туристичної діяльності. Зважаючи на вище вказанедана тема э надзвиайно актуальною в умовах сьогодення.
На сьогоднішній день є багато праць науковців, що займаються проблемами рекреаційного розвитку. Зокрема, Биркович В.І., Кифяк В.Ф. Матеш В.А. Орлов , Сафігуліна В., Стечено Д.М., Уварова Г, Харічков С.А, Цибух В.І., Цьохла С.Ю. Проте багато питань залишаються дискусійними та малодослідженими.
Обєктом дослідження роботи виступає туристична галузь України, предметом – коло питань, що стосуються рекреаційної функції як однієї з основних функцій туризму.
Мета роботи – дослідити рекреаційну функцію туризму.
Завдання роботи:
- зясувати сутність визначення «рекреаційна діяльність»;
- дослідити рекреаційну функцію туризму;
- вивчити сучасний стан і розвитку туристичної галуззі України;
- провести аналіз рекреаційних зон України;
- дослідити проблеми розвитку рекреаційного комплексу України;
- розглянути перспективи та напрями розвитку рекреаційного туризму в Україні;
- вивчити зарубіжний досвід організації надання рекреаційних послуг та його імплементацію в Україні;
- узагальнити матеріал та зробити висновки.
Для досягнення мети курсової роботи використано комплекс загальнонаукових і спеціальних методів пізнання економічних явищ, процесів та економічного аналізу їх взаємозвязків: історико-логічний – при дослідженні сутності рекреаційної діяльності; діалектичний – для розкриття впливу зовнішніх та внутрішніх факторів впливу на рекреаційну фінкцію туризму; методи аналізу, синтезу та порівняння – у процесі здійснення оцінки рекреаційного потенціалу України; метод спостереження і узагальнення – при розробці шляxів підвищення ефективності управління рекреаційною функцією туризму.

ВИСНОВКИ
Отже, відповідно до мети роботи та поставлених завдань, нами зроблено ряд висновків.
1. Встановлено, що рекреація - це розширене відтворення сил людини (фізичних, інтелектуальних і емоційних). Деякими дослідниками рекреація розглядається як масив часу, у ході якого відбувається відновлення продуктивних сил людини, або як діяльність, спрямована на відновлення. Альтернативну точку зору представляє підхід, коли рекреація розглядається як функція всякої діяльності, усякого часу й усякої території.
2. В ході дослідження ми дійшли висновку, що рекреаційна функція туризму — відновлювати не тільки фізичні, інтелектуальні, а й моральні якості людини. Тому однієї зі споконвічних функцій туризму є рекреаційна, котра спрямована на відновлення духовних і фізичних сил людини шляхом контрастної зміни обстановки й виду діяльності. Аналізуючи рекреаційну функцію туризму, не можна не відзначити її гедоністичну орієнтацію, акцентування рекреаційної функції стає домінантним у сучасній практиці туризму.
3. Здійснено аналіз сучасного стану туристичної галуззі в Україні. Всього протягом 2016 року туристичними підприємствами обслуговано 2,3 млн. туристів (на 25 % менше, ніж у 2015 році) та 1,9 млн. екскурсантів (на 21 % менше) в т. ч. за видами туризму:
- вїзний - 282,3 тис. осіб (на 24 % менше, ніж у 2015 році);
- виїзний - 913,6 тис. осіб (на 29 % менше, ніж у 2015 році);
- внутрішній - 1,1 млн. осіб (на 21 % менше, ніж у 2015 році).
4. Встановлено, що в Україні значну частину природного потенціалу складають: рекреаційні ландшафти (лісові, приморські, гірські), оздоровчі ресурси (мінеральні води та лікувальні грязі), природно-заповідні обєкти (національні природні та регіональні ландшафтні парки, біосферні заповідники, парки-памятки садово-паркового мистецтва тощо), території історико-куль-турного призначення (памятки архітектури та містобудування, історико-архітектурні заповідники та ін.).
5. На жаль, в Україні розвиток туризму і рекреації ще не є домінуючим у сфері економіки, однак, здійснення реформ розкриває можливості для розвитку цієї галузі. Основними напрямами формування ефективного механізму реалізації стратегічних завдань подальшого розвитку рекреаційно-туристичної сфери має бути: оптимально збалансовано державне та регіональне регулювання суспільно-економічних відносин у сфері організації та розвитку рекреації та туризму; забезпечення доступності санаторно-оздоровчих та рекреаційно-туристичних послуг для всіх верст населення; ефективна інвестиційна політика.
6. Досвід розвинених країн та країн, що розвиваються, беззаперечно свідчить, що для України, її регіонів та міст питання надання рекреаційних послуг є вкрай важливим, актуальним та перспективним. Через нього можна забезпечити нову якість економічного зростання, соціального забезпечення, підвищення добробуту громадян та подолання нерівномірності розвитку територій, а також досягти позитивні фінансово-економічні та соціально-психологічні ефекти.
   
Список літератури

1. Биркович В.І Тенденції та перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі в Закарпатській області // Стратегічні пріоритети (дар). – 2009. – №2. – (11) с. 218-224.
2. Державна служба статистики України: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/
3. Державне агентство України з туризму та курортів: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.tourism.gov.ua
4. Закон України «Про туризм» від 15.09.1995 № 324/95-ВР– Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws /show/1282-15
5. Іванух І., Данилишин Б. Природно-ресурсний потенціал України і шляхи підвищення його використання // Економіка України. – 2008. – №1. – с. 36-38.
6. Кифяк В.Ф. Рекреаційна спеціалізація як умова посилення конкурентоспроможності регіону // формування ринкових відносин в Україні. – 2009. – №2. – с. 157-161.
7. Кифяк В.Ф. Сфера рекреації та туризму як складова регіональної економічної системи // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – №1. – с. 116-119.
8. Козловський Є.В. Іноземний досвід регулювання міжнародного туризму та його використання в Україні [Електронний ресурс] // Державне управління: теорія та практика. – 2005. – №1. – Режим доступу: http://tourlib.net/statti_ukr/ kozlovsky.htm.
9. Кузьмук О. Культурний туризм як інструмент формування національної ідентичності [Електронний ресурс] / О. Кузьмук, Національний інститут стратегічних досліджень. Режим доступу до статті : http://www.niss.gov.ua/Monitor /desember08/23.htm
10. Матеш В.А. Україна запрошує на відпочинок // Вісті з України. – 2009. – №4. - с. 54.
11. Мігущенко Ю.В. Напрями регулювання структурних диспропорцій в туристичній сфері країн центрально-східної та південної Європи: досвід для України в контексті розширеної зони вільної торгівлі / Ю.В. Мігущенко. – Режим доступу: http://old.niss.gov.ua/Monitor /august08/13.htm
12. Новикова В. І. Територіальна організація рекреаційної діяльності у контексті збалансованого розвитку регіону (на прикладі Черкаської області) / дис. … к. геогр. н. / В. І. Новикова. – Київ, 2008. – 280 с.
13. Опанащук Ю.Я Індустрія гостинності суть, зміст і характерні особливості // Економіст. – 2008. – №10. – с. 74.
14. Орлов, Олівер Важливість курортно-рекреаційного комплексу зростає // Економіст. – 2008. – с. 74.
15. Поколодна М. М. Конспект лекцій з дисципліни «Рекреаційні комплекси світу (в тому числі турресурси України)» (для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання за напрямом підготовки 6.140101 «Готельно-ресторанна справа») / М. М. Поколодна, І. Л. Полчанінова; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. – Х. : ХНАМГ, 2012. – 174 с.
16. Сафулліна В. Перспективи розвитку курортної галузі та рекреаційних територій в Україні // Управління сучасним містом. – 2007. – № 12. – с. 88-94.
17. Соловйова, О. В. Механізми державного регулювання розвитку сфери рекреаційних послуг в Україні [Текст] : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : спец. 25.00.02 “Механізми держ. упр.” / О. В. Соловйова ; Класич. приват. ун-т. – Запоріжжя, 2012. – 20 с.
18. Стеченко Д.М. Наукові аспекти економічної діагностики природно-рекреаційного потенціалу регіону // формування ринкових відносин в Україні. – 2010. – №1. – с. 136-139.
19. Уварова Г. Рекреаційно-туристичний потенціал України// Географія та основи економіки в школі. – 2008. – №2. – с. 29.
20. Хамініч С.Ю. Ефективність методів управління маркетингом у сфері туризму // Південноукраїнський правничий часопис. – 2007. – №1. – с. 210-218.
21. Харічков С.К. Проблемні питання сталого розвитку рекреаціях та туризму в Україні, Туристично-краєзнавчі дослідження. – 2009. – №2. – с. 68.
22. Цьохла С.Ю Активізація та розвиток інвестиційної діяльності в сфері курортно-рекреаційного господарства // інвестиції: Практика та досвіт. – 2008. – № 22. – с. 6-10.
23. Туризм в Україні. Статистичний бюлетень. – К.: Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, 2000. – 30 с.
24. Туристичний ринок України як індикатор суспільних процесів. В.Ю. Пестушко, к.г.н.,доц. УДК 911.3. Електронний ресурс / [Режим доступу]: http://er.nau.edu.ua:8080/bits tream/NAU/19654/1/%.
 

 

© DIPLOMSERVIS.com.ua 2009-2016.