20 . 11 . 2018
пошук робіт:         
 

Дипломна робота, курсова робота, виконання робіт.

Товарознавча характеристика асортименту лакофарбових товарів№ роботи: 2152
розділ: Комерційна діяльність
тип: Курсова робота
об'єм: 37
винагорода автору: 200 грн

Зміст:

ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ФОРМУВАННЯ СПОЖИВНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛАКОФАРБОВИХ ТОВАРІВ
1.1 Характеристика складу лакофарбових товарів за видом плівкоутворювача та їх вплив на споживчі властивості готових виробів
1.2 Класифікація асортименту лаку
1.3 Класифікація асортименту фарби
РОЗДІЛ 2 ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА АСОРТИМЕНТУ ЛАКОФАРБОВИХ ТОВАРІВ НА МАТЕРІАЛАХ ГІПЕРМАРКЕТУ «ЕПІЦЕНТР»
2.1 Товарознавча характеристика асортименту фарб
2.2 Товарознавча характеристика асортименту лаку
2.3 Балова оцінка якості зразків лакофарбових виробів
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

ВСТУП
В останні десятиліття використання лакофарбових матеріалів в усьому світі, а також в нашій країні зросла. На сьогоднішній день на українському ринку зявилася величезна кількість нових товарів як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Виріс попит на якісні лакофарбові матеріали, а значить і вимоги, пропоновані до них. Всім відомо, що лакофарбові-матеріали надають гарний зовнішній вигляд іншим матеріалам, тому мають велике естетичне і психологічне значення. Інтенсивна і не завжди сумлінна реклама часто вводить в оману споживачів. Тому необхідна оцінка нових товарів фахівцями. Лакофарбові-матеріали є однією з складних товарних груп, яка вимагає від працівників торговельних підприємств не тільки загальних товарознавчих знань, а й знань хімії, фізики і так далі.
Мета роботи – дослідження товарознавчої характеристики асортименту лакофарбових товарів побутової хімії та контроль їх якості на базі гіпермаркету «Епіцентр». Для досягнення поставленої в роботі необіхудно було розглянути наступні завдання:
навести характеристику складу лакофарбових товарів за видом плівкоутворювача та їх вплив на споживчі властивості готових виробів;
вивчити класифікацію асортименту лаку;
дослідити класифікацію асортименту фарби;
навести товарознавчу характеристику асортименту фарб;
розглянути товарознавчу характеристику асортименту лаку;
провести балову оцінку якості зразків лакофарбових виробів;
узагальнити матеріал та зробити висновки.
Обєкт дослідження – сучасний асортимент лакофарбових товарів.
Предмет дослідження - товарознавча характеристика асортименту лакофарбових товарів побутової хімії.
Методи дослідження:
індукції та дедукції;
синтезу та аналізу;
порівняння та абстрагування;
балової оцінки.
Методологічною та теоретичною основою роботи є фундаментальні положення товарознавства непродовольчих товарів, теоретичні результати досліджень вітчизняних та зарубіжних науковців, матеріали наукових та науково-практичних конференцій, тощо.
Інформаційною базою роботи виступають дані компанії ТОВ «Епіцентр».

ВИСНОВКИ
Отже, під час написання курсової роботи було зроблено наступні висновки:
1. Лакофарбові товари призначені для створення на поверхні тіл лакофарбового покриття, щоб захистити продукцію від руйнівного впливу оточуючого середовища та надати гарного зовнішнього вигляду.
До лакофарбових товарів відносять оліфи, лаки, фарби, емалі, ґрунтовки, шпаклівки, а також допоміжні матеріали (розріджувачі, розчинники, сикативи, порозаповнювачі, морилки). До складу композиції лакофарбових товарів входять плівкоутворювачі, фарбові речовини, розчинники і розріджувачі, сикативи.
2. Склад лакофарбових товарів за видом плівкоутворювача впливає на споживчі властивості готових виробів, а саме:
Естетичні властивості обумовлені кольором, блиском і фактурою поверхні. За характером поверхні розрізняють матові, напівглянсові, глянсові покриття. Отримують покриття з додатковими декоративними ефектами.
Функціональні властивості визначаються в основному захисними властивостями покриттів - твердістю, стійкістю до удару, стирання, вигину, адгезією (зчепленням з підкладкою), стійкістю до дії світла, води, кисню, різних хімічних реагентів. Для фарб важливою властивістю є покриваність - здатність покриття робити невидимою підкладку.
До ергономічних відносяться наступні групи властивостей: зручність користування (швидкість висихання, готовність до використання); гігієнічні властивості (здатність плівки пропускати пари або затримувати виділення шкідливих речовин з підкладки); безпеку (вибухонебезпечність, горючість покриттів); нешкідливість (виділення шкідливих речовин при нанесенні і експлуатація покриттів).
Технологічні властивості - вязкість, розлив і т. п.
Надійність визначається довговічністю покриттів в різних умовах експлуатації.
3. За призначенням лаки ділять на наступні групи: для зовнішніх робіт (атмосферостійкі), для внутрішньої обробки, для художніх робіт, стійкі до агресивних середовищ, термостійкі, електроізоляційні і лаки спеціального призначення (наприклад, лаки для обробки шкіри, для покриття консервних банок та ін.).
За природою плівкоутворюючої речовини лаки підрозділяють на наступні групи:
олійні (олійно-смоляні), виготовлені на основі рослинних олій, природних і синтетичних смол;
смоляні, виготовлені .на основі природних і синтетичних смол;
ефіроцелюлозні, виготовлені на основі ефірів целюлози;
асфальтобітумні, що готуються на основі природних і штучних асфальтів і бітумів.
4. В залежності від виду плівкоутворювальної речовини розрізняють олійні, емалеві, вододисперсійні і клейові фарби.
5. Дослідження проведено на прикладі компанії „Епіцентр”. Компанія „Епіцентр”– це мережа сучасних будівельних гіпермаркетів з широким асортиментом та європейськими стандартами обслуговування.
6. Асортимент фарб включає близько 7200 найменувань: емалі акрилові, емалі алкідні, емалі для металу, емалі спеціалізовані, пігменти готові, фарби аерозольні, фарби емульсійні, фарби емульсійні (кольори в асортименті), фарби з декоративним ефектом, фарби фасадні, фарби структурні, штукатурки декоративні , штукатурки мозаїчні.
7. Асортимент лаків в компанії ТОВ «Епіцентр» включає близько 3000 найменувань.
8. Проведена балова оцінка дала можливість зробити висновок, що найвищу якість має зразок OLYMPIC (4,31 бала), найменшу ІМПУЛЬС (3,8 бали), що відповідає задовільній якості. За органолептичними та фізико – хімічні дослідження якості плівкоутворюючих виробів можна зробити висновок про те, що не всі зразки відповідають ДСТУ EN 1062-1:2012. Зразки ТЕКС та ІМПУЛЬС висихали набагато довше того часу, який зазначено в ДСТУ.
   
Список літератури

 

 

© DIPLOMSERVIS.com.ua 2009-2016.