22 . 03 . 2019
пошук робіт:         
 

Дипломна робота, курсова робота, виконання робіт.

Інтеграція галузей економіки України до міжнародних ланцюгів доданої вартості Чорноморського регіону№ роботи: 2028
розділ: Зовнішньоекономічна діяльність
тип: Контрольна робота
об'єм: 30
винагорода автору: 100 грн

Зміст:

Вступ
1. Особливості економічного співробітництва в Чорноморському регіоні
2. Втілення глобальної перспективи міжнародної політики України в Чорноморському регіоні
3. Пропозиції щодо зміни стратегії участі України в ОЧЕС
Висновки
Список використаних джерел

Вступ

З точки зору геоекономічного значення Чорноморський регіон є потенційно об"ємним ринком, який має значні природні ресурси, науково-технічний потенціал та може стати ключовим місцем торгівлі між Європою, Близьким Сходом і Азією. Вже тільки ці чинники стали основою для виникнення регіональної співпраці між країнами, інтереси яких пов"язані з цим регіоном.
Зміна системи міжнародних відносин і необхідність самостійно відстоювати свої інтереси об"єктивно спровокували появу різних регіональних організацій: Вишеградська група, Центральноєвропейська ініціатива (ЦЄІ), Організація Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). У випадку з ОЧЕС йшлося про створення трансрегіональної інтеграційної системи співробітництва. Це було перше значне інтеграційне утворення нового етапу розвитку світової економіки, яке здатне об"єднати країни з різними політичними і економічними формами орієнтації тлі загальноєвропейської інтеграції. Зважаючи на вище вказане, дана тема набуває надзвичайної актуальності в умовах сьогодення.
Основна мета роботи – дослідження особливостей інтеграції галузей економіки України до міжнародних ланцюгів доданої вартості Чорноморського регіону.
Досягнення поставленої мети, зумовило необхідність розв’язання наступних завдань, а саме:
дослідити особливості економічного співробітництва в Чорноморському регіоні;
розглянути можливість втілення глобальної перспективи міжнародної політики України в Чорноморському регіоні;
вивчити та обґрунтувати пропозиції щодо зміни стратегії участі України в ОЧЕС;
узагальнити матеріал та зробити висновки.

Висновки

Отже, на підставі проведеного дослідження зробимо наступні висновки.
1. До ЧЕС входять 11 країн — Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Туреччина та Україна, а ряд країн мають у цій організації статус спостерігача. Так, крім основних країн — членів цього блоку із сукупним населенням більш ніж 320 млн осіб, у ролі спостерігачів у роботі ЧЕС беруть участь Австрія, Єгипет, Ізраїль, Італія, Польща, Словаччина і Туніс, а також інші країни, що збільшує потенціал співробітництва. Усього до діяльності ЧЕС у тій або іншій формі виявляють інтерес близько 30 держав.
2. Співпраця в рамках Великого Чорноморського регіону може стати найуспішнішим із регіональних проектів європейського співтовариства. Оскільки жодна із країн регіону не відмовиться від поглиблення взаємин із Євросоюзом, усвідомлюючи, що це принесе їй додаткові очки у переговорах щодо можливого членства, і тому ЄС має унікальну можливість стати тут дійсно впливовою силою.
3. Великий Чорноморський регіон у геополітичному вимірі є надзвичайно важливим для України як з погляду її економічних інтересів (вирішення проблеми енергоносіїв, збільшення обсягів зовнішньої торгівлі, чіткої роботи транспортних комунікацій), так і з позицій національної безпеки держави.
4. Як найбільша держава серед учасників ОЧЕС з позиції потенційних економічних можливостей, Україна повинна рішуче виступати з великомасштабними ініціативами, реалізація яких мала б не тільки загальнорегіональне значення, але і впливала б на сприятливі для України зміни загальноєвропейського економіко-правового клімату.
   
Список літератури

 

 

© DIPLOMSERVIS.com.ua 2009-2016.