16 . 02 . 2019
пошук робіт:         
 

Дипломна робота, курсова робота, виконання робіт.

Особливості емоційної сфери у зрілому дорослому віці№ роботи: 1995
розділ: Психологія
тип: Курсова робота
об'єм: 42
винагорода автору: 130

Зміст:

ВСТУП
РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ У ЗРІЛОМУ ДОРОСЛОМУ ВІЦІ
1.1. Загальна характеристика емоційної сфери
1.2. Емоційне реагування і його характеристики
1.3. Особливості емоційної сфери у зрілому дорослому віці
РОЗДІЛ ІІ. ЕМПІРИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ У ЗРІЛОМУ ДОРОСЛОМУ ВІЦІ
2.1. Методи та процедури дослідження
2.2. Аналіз результатів дослідження
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ

ВИСНОВК И

Отже, узагальнюючи проведене теоретичне та практичне дослідження зробимо наступні висновки:
1. Незважаючи на очевидність і широку представленість емоцій у нашій психіці, на сьогодні в літературі не існує їхнього загальновизнаного короткого й точного визначення. Емоції розглядаються як «суб"єктивні реакції людини і тварин на вплив внутрішніх і зовнішніх подразників, що виявляються у вигляді задоволення і невдоволення, радості, страху тощо. Супроводжуючи практично будь-які прояви життєдіяльності організму, емоції відбивають у формі безпосереднього переживання значущість явищ і ситуацій та служать одним із головних механізмів внутрішньої регуляції психічної діяльності й поведінки, спрямованих на задоволення актуальних потреб».
2. Емоція — це загальна активна форма переживання організмом своєї життєдіяльності. Розрізняють прості та складні емоції. Переживання задоволення від їжі, бадьорості, втоми, болю — це прості емоції. Вони властиві і людям, і тваринам. Прості емоції в людському житті перетворилися на складні емоції і почуття. Характерною ознакою складних емоцій є те, що вони виникають у результаті усвідомлення об"єкта, що викликав їх, розуміння їхнього життєвого значення, наприклад переживання задоволення при сприйманні музики, пейзажу.
3. Зрілий дорослий вік є своєрідним проміжним етапом, що охоплює період життя людини приблизно від 40 до 60 років. Однак ці межі досить умовні, адже людина може зараховувати чи не зараховувати себе до цієї категорії залежно від особливостей свого життя: віку дітей, самопочуття, професійних досягнень тощо. Тому і тривалість зрілого дорослого віку у різних людей буває різною.
4. Зрілий дорослий вік пов"язаний з великим ризиком виникнення стресу (англ. — напруження) — стану організму, що виникає у відповідь на дію несприятливих зовнішніх чи внутрішніх факторів. Прояви стресу залежать від суті проблеми, глибини переживання її, володіння навичками щодо її вирішення, особливостей особистості (Я-концепції, спонукальної сфери, інтелекту тощо), системи соціальної підтримки, історії стресогенних (таких, що породжували стрес) подій і переживань. Загалом, емоційне життя людини зрілого дорослого віку збіднюється. Вона стає менш вразливою, ніж у ранній юності, не так бурхливо реагує на явища, події та ситуації. Однак праця, сім"я, відпочинок збагачують, урізноманітнюють світ її емоцій, друзі є джерелом оптимістичного настрою.
5. Для перевірки гіпотетичного положення ми використовували діагностичний інструментарій у вигляді наступних методик:
Ранжування страхів.
Методика - «Шкала тривожності», разроблена по принципу «Шкали соціально-ситуаційної тривоги» Кондака
Визначення рівня тривожності за методикою Спілберга
6. З метою вирішення основного завдання нашої курсової роботи та перевірки гіпотетичного положення, нами було складено програму емпіричного дослідження психологічних особливостей емоційної сфери осіб зрілого дорослого віку, які працюють в МКП „Хмельницьктеплокомуненерго” міста Хмельницького.
7. В зрілому дорослому віці соціально-обумовленні страхи зростають; жінки більш чуттєві до соціально-обумовленних страхів ніж чоловіки; розходження страхів чоловіків і жінок статистично значимі. Таким чином аналіз даних дозволяє нам говорити про корекцію страхів і тривожності осбі зрілого дорослого віку.
   
Список літератури

 

 

© DIPLOMSERVIS.com.ua 2009-2016.